Świąteczny Flash mob

Kraków roztańczonym krokiem wejdzie w okres przygotowań do Bożego Narodzenia! A gdyby tak przywitać św. Mikołaja pięknymi obrotami i rytmicznym szaleństwem?

TEGO W KRAKOWIE JESZCZE NIE BYŁO!

Zapraszamy na świąteczny flash mob na krakowskim rynku. Wydarzenie to będzie towarzyszyło oficjalnemu otwarciu Jarmarku Bożonarodzeniowego w dniu 25 listopada 2023 roku o godz. 14:00. Flash mob (z angielskiego dosł. „błyskawiczny tłum“) – to rodzaj artystycznego happeningu, sztuczny tłum, który w miejscu publicznym wykonuje wspólnie jakieś niezwykłe działania.

Choreografię przygotuje krakowski tancerz i choreograf Michał Kostempski. Układ taneczny, choć efektowny będzie na tyle prosty by każdy chętny mógł nauczyć się jej na otwartych warsztatach tanecznych w dniu 19 listopada 2023 roku w szkole tańca Obsession na ul. Filipa 25.

Serdecznie zapraszamy wszystkich profesjonalistów, amatorów na różnym poziomie zaawansowania oraz tych którzy nigdy nie tańczyli a chcieli by uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z trenerem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (510 810 197)


Przykładowe Flash Moby robione przez Michała:

https://youtu.be/SifRV5JkRbw?feature=shared djembed

 

Całość wydarzenia będzie rejestrowane w formie Video przez CINEFINE Grzegorz Makuch. Obecne będą też krakowskie media

Daj się porwać nie tylko wirowi przygotować do świąt, ale także świątecznej radości płynącej z tańca!

 

 

wielkanoc artim

TARGI WIELKANOCNE

Na Rynku Głównym w Krakowie odbywają się rokrocznie tradycyjne Targi Wielkanocne. Organizatorami są Miasto Kraków, Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz „Artim” Sp. z o.o., które jest realizatorem Targów.

W Targach uczestniczy ok. 60. kupców reprezentujących nie tylko nasz region, ale i inne miasta Polski. Ponadto prezentują się wystawcy z zagranicy. Produkty oferowane przez kupców to przede wszystkim artykuły świąteczne: stroiki, koszyki, palmy, świeczki, pisanki, ręcznie malowana porcelana, biżuteria, obrusy, serwetki, kierpce, kożuchy ręcznie haftowane, plecionki, wyroby z masy solnej, z mąki, z siana, z drewna oraz inne wyroby regionalne, a także oscypki czy pierniki. Dla krakowian i turystów odwiedzających Targi przygotowuje się punkty małej gastronomii z polskimi potrawami z grilla, promujące kuchnię staropolską.

Targom towarzyszą liczne imprezy m.in.: poświęcenie palm i pokaz obrzędów wielkanocnych, prezentacja tradycyjnych stołów regionalnych, poświęcenie koszyczków wielkanocnych i poczęstunek poświęconych potraw, pokaz obrzędów Śmigusowo-Dyngusowych.

rynek

TARGI BOŻONARODZENIOWE

Współczesne Targi, od kilkunastu lat są wpisane w kalendarz imprez Rynku krakowskiego. To tradycja, która w dużej mierze ma wpływ na rozwój kulturalny i gospodarczy Krakowa.

Wystawcy prezentują towar w ok. 80. kioskach handlowych i gastronomicznych. Kupcy oferują szeroką gamę świątecznych upominków i dekoracji, takich jak ręcznie malowane bańki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, świece z wosku, szopki, wyroby ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, wełny i sukna, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, wyroby skórzane, kożuchy, obrusy. Na Targach znajdują się stoiska z polskimi potrawami z grilla, stoisko z pierogami wg staropolskich receptur, stoisko serwujące zupy, pajda chleba ze smalcem, boczkiem, cebulą i ogórkiem. Ponadto znajdziemy prażone orzechy w karmelu, krówki, pierniki, domowe ciasta, tarty i ciasteczka, miody, pieczone kasztany, wędliny, sery góralskie i oscypki. Tradycyjnie na Targach znajduje się miejsce na beczki z „Grzańcem Galicyjskim”.

Targom towarzyszą takie imprezy jak: pisanie listów do Św. Mikołaja, wizyta Św. Mikołaja, Święto kupca, prezentacje gmin Małopolski, Mosty między Miastami, Opłatek Prezydencki, Korowód Kolędniczy, czy pokaz Dziadów.

30 - lecie Firmy "Artim"

30 - lecie FIRMY "ARTIM"