Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału

w Jarmarku Bożonarodzeniowym na Rynku Głównym w Krakowie

planowanym w dniach od 25 listopada 2022 roku do 1 stycznia 2023 r.

Preferowany asortyment: artykuły świąteczne, bombki/bańki, ozdoby choinkowe, stroiki, choinki sztuczne, lampki, pamiątki, artykuły papiernicze, książki, zabawki, wyroby ceramiczne, wyroby rękodzielnicze, biżuteria naturalna i minerały, artykuły cukiernicze, spożywcze, owoce, wyroby z drewna, wikliny, świeczki, pocztówki, artykuły dekoracyjne. itp.

Preferowane są wyroby polskie, w szczególności rękodzieło. Wszystkie artykuły muszą być związane z charakterem imprezy.

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału zapraszamy do kontaktu z nami 12 421 67 12

Dokumenty zgłoszeniowe dostępne są na naszej stronie internetowej.

Wypełnione i podpisane zgłoszenie, zasady udziału oraz informację dodatkową dla kupców lub gastronomików należy przesłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a oryginały pocztą lub złożyć osobiście w biurze przy ul. Św. Gertrudy 14 w Krakowie.

Zgłoszenia przyjmujemy do 14 października 2022 roku.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc handlowych organizatorzy zastrzegają sobie prawo wyboru kontrahentów.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 - Kraków, Rynek Główny

wielkanoc artim

TARGI WIELKANOCNE

Na Rynku Głównym w Krakowie odbywają się rokrocznie tradycyjne Targi Wielkanocne. Organizatorami są Miasto Kraków, Krakowska Kongregacja Kupiecka oraz „Artim” Sp. z o.o., które jest realizatorem Targów.

W Targach uczestniczy ok. 60. kupców reprezentujących nie tylko nasz region, ale i inne miasta Polski. Ponadto prezentują się wystawcy z zagranicy. Produkty oferowane przez kupców to przede wszystkim artykuły świąteczne: stroiki, koszyki, palmy, świeczki, pisanki, ręcznie malowana porcelana, biżuteria, obrusy, serwetki, kierpce, kożuchy ręcznie haftowane, plecionki, wyroby z masy solnej, z mąki, z siana, z drewna oraz inne wyroby regionalne, a także oscypki czy pierniki. Dla krakowian i turystów odwiedzających Targi przygotowuje się punkty małej gastronomii z polskimi potrawami z grilla, promujące kuchnię staropolską.

Targom towarzyszą liczne imprezy m.in.: poświęcenie palm i pokaz obrzędów wielkanocnych, prezentacja tradycyjnych stołów regionalnych, poświęcenie koszyczków wielkanocnych i poczęstunek poświęconych potraw, pokaz obrzędów Śmigusowo-Dyngusowych.

rynek

TARGI BOŻONARODZENIOWE

Współczesne Targi, od kilkunastu lat są wpisane w kalendarz imprez Rynku krakowskiego. To tradycja, która w dużej mierze ma wpływ na rozwój kulturalny i gospodarczy Krakowa.

Wystawcy prezentują towar w ok. 80. kioskach handlowych i gastronomicznych. Kupcy oferują szeroką gamę świątecznych upominków i dekoracji, takich jak ręcznie malowane bańki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, świece z wosku, szopki, wyroby ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, wełny i sukna, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, wyroby skórzane, kożuchy, obrusy. Na Targach znajdują się stoiska z polskimi potrawami z grilla, stoisko z pierogami wg staropolskich receptur, stoisko serwujące zupy, pajda chleba ze smalcem, boczkiem, cebulą i ogórkiem. Ponadto znajdziemy prażone orzechy w karmelu, krówki, pierniki, domowe ciasta, tarty i ciasteczka, miody, pieczone kasztany, wędliny, sery góralskie i oscypki. Tradycyjnie na Targach znajduje się miejsce na beczki z „Grzańcem Galicyjskim”.

Targom towarzyszą takie imprezy jak: pisanie listów do Św. Mikołaja, wizyta Św. Mikołaja, Święto kupca, prezentacje gmin Małopolski, Mosty między Miastami, Opłatek Prezydencki, Korowód Kolędniczy, czy pokaz Dziadów.

30 - lecie Firmy "Artim"

30 - lecie FIRMY "ARTIM"